dlaczego warto odwiedzic bieszczady

Gangi Nowego Jorku - Herbert Asbury

Gangi Nowego Jorku przez Herberta Asbury, napisane w 1928 roku, jest świetną lekturą dla tych, którzy lubią czytać historie o przestępstwa i przestępcy, jakie miały miejsce w Nowym Jorku, którego historia sięga początku 1800 roku. Książka rozpoczyna się w rozdziale zatytułowanym "Kolebka gangów", która była w obszarze Five Points w 1829 roku mniej więcej, obszar Five Points to obszar ograniczony przez Broadway, Canal Street, Bowery i Park Row, który był dawniej Chatham Ulica. Obecnie obszar ten jest domem do więzienia miasta zwanego grobowców przestępca Sądy budynku i County Court House. Na początku lat 1700-tych, obszar ten był głównie obszar wymiany, okoliczne jeziora o nazwie Fresh Water Pond przez Anglików i Shellpoint przez holenderską.

Jezioro w końcu został wypełniony i domy zbudowane na składowiska. To składowisko stał region znany jako Five Points. Obszar Five Points został nazwany po przecięciu pięciu bloków krzyża, który stał Park Street, a obecnie Mosco Street, Anthony, który stał Worth, pomarańcza, który stał Baxter, Mulberry Street i trochę wody, która teraz nawet nie istnieje. Pierwotnie był on szanowany obszar, w którym mieszkał bogaty, ale potem domy zaczęły pogrąża się w sposób niedoskonały osuszone bagna, a bogaci opuszczony obszar lepszych części wyspy Manhattan. Ich miejsca zajęli głównie przez uwolnionych niewolników murzyńskich i niskiej klasy Irlandczyków, którzy zaczęli powodzi na obszarze z Irlandii, począwszy od około 1790 roku.

Obszar Five Points stał się pożywką dla oszustów i karnego, a ludzie z innych części miasta nie odważył zapuścić jego granicami. Wielki Charles Dickens raz odwiedził ten region, a on pisał o pięciu punktów, "Jest to miejsce: te wąskie drogi rozbieżne na prawo i lewo, a cuchnący wszędzie z brudu i nieczystości Debauchery dokonał domy bardzo przedwcześnie stary jest..

Wpis zawdzięczamy