bieszczady agroturystyka solina

Guantanamo - najmniej Najgorsze miejsce

W ślad za jedenastym września, The USA-led "wojna z terrorem" rozpoczęła się prawie na całym świecie współczulnego do Ameryki przyczyny i potępiającej al-Kaidy. Nie trwało to długo, szynka fisted odpowiedź administracji Busha, aby odwrócić wiele światowych uczuć w tej sprawie. Wśród najbardziej wpływowych katastrof politycznych, które zdobyły sympatię tak wiele dla al-Kaidy był więzienia w Guantanamo. W najmniejszym stopniu najgorsze miejsce, Karen J. Greenberg, dyrektor Centrum NYU na prawa i bezpieczeństwa zajmuje bliska przyjrzeć pierwszych stu dni (od grudnia 2001 do marca 2002) w życiu Camp X-Ray, początkowa zakładzie karnym dla więźniów z inwazji na Afganistan. Ona bada osobom i nacisków, które ukształtowały Obóz X-Ray w światowym wstydu dla USA

W Stanach Zjednoczonych utrzymuje bazę morską (oznaczony GTMO lub "Guantanamo") w sprawie Kuby Guantanamo od 1903 roku, kiedy był jednym z "łupów wojennych" nabytych w wyniku wojny amerykańsko-hiszpańskiej. Gitmo wcześniej pełnił funkcję obozu dla haitańskich uchodźców z 1970 roku, dopóki nie został uznany za niekonstytucyjne w 1993 roku.

Po inwazji na Afganistan w 2001 roku Departament Obrony ponownie zwrócił się do Guantanamo w bezpiecznym miejscu poza kontynentalnym USA na obozie. Szczególną atrakcją Guantanamo na siedzibę placówki w USA leżał w dziwnej interpretacji prawa, który stwierdził, że tak długo, jak więźniowie odbywały się poza Stanami Zjednoczonymi, ich zamknięcia nie podlegał prawu Stanów Zjednoczonych Ameryki. Obóz X-Ray w Guantanamo szybko został ustanowiony jako tymczasowej kwaterze dopóki budowa bardziej trwałe obozie Delta została zakończona.

Administracja Busha twierdzili - fałszywie, jak sądy następnie zawarta i jako zwykłego czytania konwencji genewskich nie wykazały - że zatrzymani byli kombatanci "bezprawny", a zatem nie są objęte Konwencją Genewską.

Wpis zawdzięczamy