bieszczady na mapie polski

Human mięśniowo-System - Krótkie wprowadzenie

Układ mięśniowo-szkieletowy jest również nazywany jako układ ruchu, co jest pomocne, aby zapewnić wsparcie, postać, stabilność, i ruch ciała. System ten obejmuje kości, mięśnie, i stawy. Są to bardzo ważne, aby miały one funkcji w organizmie.

1. KOŚCI:

Kości dać wsparcie dla ram wokół którego organizm jest zbudowany, ochrony i wspierania organów wewnętrznych. pomagają również w ruchu ciała, ponieważ są połączone z mięśni. Krwiotwórczych tkanki, który jest określany także jako czerwony szpik kostny, który wytwarza krwinek. Ale pozostałe części kości są bardzo przydatne do minerałów niezbędnych do wzrostu, takich jak wapń i fosfor. Szkieletowa część układu służy jako główny system składowania.

2. MIĘŚNIE:

Mięśnie są przymocowane do kości lub narządów wewnętrznych i naczyń krwionośnych, i są odpowiedzialne za ruch lub ruchu. Te komórki mięśniowe zawierają włókien kurczliwych, które zmieniają wielkość komórki. Te mucles są różne, jak szkieletowych, serca lub mięśni gładkich. Główną funkcją jest wytwarzanie siły, powodując ruch. Mięśnie te mogą mieć wpływ na poruszanie się tego samego organizmu lub ruchu narządów wewnętrznych. Skurcz mięśnia sercowego i mięśni gładkich zachodzi bez świadomego myślenia i jest niezbędne do przeżycia. Wewnętrzny ruch polega na skurcz i relaksację mięśni, które są częścią wnętrzności i zewnętrzny ruch odbywa się przez skurcz i relaksację mięśni, które są przymocowane do kości.

3. POŁĄCZENIA:

Stawy są miejsca, gdzie spotykają się kości. Stawy są głównie klasyfikowane jako strukturalnie i funkcjonalnie. Tak wiele rodzajów połączeń znajdują się w organizmie. Są budować, aby umożliwić ruch i wsparcie mechaniczną. W celu zapewnienia większej lub mniejszej elastyczności ruchu, typ połączenia się w konkretnej lokalizacji jest ustalona.

Ortopedzi są lekarze, którzy leczą kości i chorób kości. Ortopedia była gałęzią medycyny, która zajmuje się korygowanie deformacji u dzieci. W przypadku, w którym orto oznacza proste i pedo oznacza dziecko. Lekarze, którzy leczą choroby stawów są znane jako reumatolodzy. W przypadku, gdy w którym Rheumato / oznacza wodnego strumienia i odnosi się do chorób stawów, ponieważ kilka form zapalenia stawów są oznaczone gromadzenia płynu w połączonych przestrzeniach.

Wpis zawdzięczamy